Události, zajímavosti a novinky:

Tisková zpráva - PŘEDSTAVENÍ VÍN ŘADY „RESERVA“

K dnešnímu dni směřuje naše vinařství více než 5 let, proto je to pro nás zcela zásadní událost. Dnešní den je totiž velmi důležitým milníkem pro B\V vinařství jako takové a my vám hned vysvětlíme proč.
V roce 2015 u nás začalo vznikat něco výjimečného a v našich podmínkách velmi neobvyklého. V tento rok jsme se rozhodli realizovat myšlenku „velkých“ vín. Vín, která mají potenciál obstát v čase a možná i celosvětové konkurenci, což je od počátku této cesty náš sen, vize a především cíl.

Celá tisková zpráva ve formátu PDF

Celý článek

Jiří Toman vyhlášen nejlepším enologem

Rádi bychom se s vámi podělili o jeden z největších úspěchů v historii našeho vinařství. Je to pro nás další vzácná meta a její význam je pro nás zcela mimořádný. Je to ve své podstatě i důkaz toho, že když děláte vaší práci s pokorou a láskou, úspěch se dříve nebo později dostaví.

Celý článek

Kvalitní vína potřebují ten správný čas

Počasí ročníku 2020 moc kvalitě hroznů nepřálo, a tak při vinobraní probíhal boj s deštěm a s plísní šedou. Mošty měly vyšší obsah kyseliny jablečné, nižší cukernatost a musely se pečlivě odkalit před fermentací. Abychom pro vás vytvořili co možná nejlepší vína, povolali jsme při jejich následném školení na pomoc kvasinky. V současné době jsou všechna mladá vína míchána na jemných kvasničných kalech (to je starý přírodní vinifikační postup nazývaný ve francouzštině bâtonnage). Pravidelně se sleduje jejich vývoj a dává se jim dostatek času pro stabilizaci, harmonizaci a finalizaci.

Celý článek

Tisková zpráva - Žebříčku nejúspěšnějších vinařství roku 2020 kraluje B\V vinařství se ziskem 120 medailí z vinařských soutěží v zahraničí

Ratíškovice/Praha 4. ledna – O nejvyšší kvalitě českých a moravských vín svědčí letošní úspěchy na prestižních mezinárodních soutěžích. Především moravští producenti posbírali ve světě 1100 ocenění, přičemž 28 vín se stalo absolutními šampiony ve svých kategoriích. Vůbec nejúspěšnější bylo B\V vinařství z Ratíškovic, které obdrželo 120 medailí na 11 mezinárodních soutěžích.

Celá tisková zpráva ve formátu PDF

Celý článek

Chardonnay 2017, RESERVA šampionem ve Štrasburku

Máme nejlepší suché bílé víno prestižní mezinárodní soutěže!
V této nelehké době k nám přilétla úžasná zpráva. Naše Chardonnay 2017, RESERVA se stalo šampionem v kategorii suchých bílých vín na prestižní mezinárodní soutěži Le Mondial des Vins Blancs Strasbourg. Fantastický úspěch byl ještě podtržen vítězstvím našeho Tramínu červeného 2018 v kategorii suchých Tramínů.

• Článek z webu hledamvino.cz

Celý článek

Vinobraní

Tento týden jsme zahájili vinobraní sběrem odrůdy Solaris v naší viniční trati Úlehle v Mutěnicích. Podívejte se na naše video a držte nám palce do dalších dnů a týdnů.

Nejlepší bílé víno na proslulé mezinárodní výstavě!

Náš Hibernal 2015 se stal absolutním šampionem kategorie bílých vín na proslulé mezinárodní soutěži Concours Mondial de Bruxelles 2020. Tato fantastická až neuvěřitelná zpráva k nám přiletěla prostřednictvím oficiálních výsledků. Pořadatelům rádi odpustíme, že nás zařadili místo podoblasti Slovácké do Znojemské podoblasti :) 

Morava s naším Hibernalem stojí na samotném vrcholu jedné z hlavních kategorií vedle vinařských velmocí jako jsou Francie, Itálie, Španělsko. • Se souhlasem vydavatele zveřejňujeme rozhovor, který byl publikován v říjnovém čísle vinařského obzoru.

Celý článek

27 cenných kovů z Mundus Vini včetně toho nejhodnotnějšího

Na jižní Moravu vezeme z Německa mimořádný úspěch! Na jedné z nejprestižnějších mezinárodních výstav vín MUNDUS VINI jsme získali v konkurenci 4 500 vín z celého světa neuvěřitelných 27 medailí. Je mezi nimi i jedna velká zlatá medaile pro “legendární” Ryzlink rýnský 2013, č.š. 1315, který řada z vás již velmi dobře zná. Toto vůbec nejvyšší hodnocení přitom letos 120členná odborná porota udělila pouhým 13 vínům. 
• Se souhlasem vydavatele zveřejňujeme rozhovor, který byl publikován v říjnovém čísle vinařského obzoru.

Celý článek

Poměřili jsme síly v „kolébce“ Ryzlinků

Začátkem června proběhla největší světová soutěž „rýňáků“ – Best of Riesling, která se koná každoročně v Německu. Dá se říct, že je to takové mistrovství „kolébky“ ryzlinků doplněno o zbytek světa. Celkem se hodnotilo 2.017 vzorků vín. Medaile jsou uděleny jen vínům, která dosáhnou minimálně 87 bodu, což už jsou špičková vína.

Celý článek

Znovu máme čtyři vína v TOP 100 ČR

V rámci Salonu vín – národní soutěže vín, nejvyšší a největší soutěže vín v České republice, jsme v konkurenci téměř 2400 moravských a českých vín přihlášených do soutěže v letošním roce obhájili loňský skvělý výsledek. Celkem čtyři naše vína ve vítězné stovce vín. Dalších deset vín získalo stříbrnou medaili Salonu vín.
Velmi nás těší zejména úspěch Ryzlinků, jsme dlouhodobě přesvědčeni o jejich výjimečné kvalitě a považujeme je za „vlajkovou loď“ našeho vinařství.

Vína můžete zakoupit na našem bvshopu.cz. Naleznete je nejlépe v kategorii Salon vín 2020 – zlatý, nebo Salon vín 2020 – stříbrný.

Celý článek

Náš Müller Thurgau ohromil Ameriku

Úspěch, který jsme zaznamenali minulý týden na soutěži San Francisco Wine Competetion je jasným důkazem toho, že důvěřovat se vyplácí. Tímto bychom chtěli speciálně poděkovat našemu sklepmistrovi Jiřímu Tomanovi za perfektní a profesionální práci, kterou odvádí. Je neodmyslitelným pilířem veškerých úspěchů našich vín již od ročníku 2013.
Naše vinařství si tak odnáší titul šampióna, a to rovnou dvakrát s vínem Müller Thurgau 2018, č. š. 1809, pozdní sběr v kategorii suchých vín ostatních bílých odrůd i celkovou kategorii ostatních bílých odrůd z této neslavnější a nejznámější vinařské soutěže v rámci USA.

Celý článek

Vynikající úspěch našich vín na světové soutěži MUNDUS Vini

Dalšího úspěchu v letošním roce dosáhlo B\V vinařství na jedné z nejpřísněji hodnocených světových soutěží, kde si odneslo mimo jedné zlaté a pěti stříbrných medailí i cenu za nejlepší víno z České republiky.
Tím se stal Ryzlink rýnský výběr z hroznů 2015

Dalšími oceněnými víny jsou :
V silné mezinárodní konkurenci je to velký úspěch. Vína hodnotilo 175 degustátorů ze 45 zemí světa.

Národní soutěž vín 2019

Rádi bychom se s Vámi podělili o úspěch, který jsme v těchto dnech zaznamenali. V rámci největší soutěže vín v ČR, tzv. Národní soutěže vín 2019, proběhlo dvoudenní hodnocení vín Slovácké vinařské podoblasti. Do soutěže bylo přihlášeno celkově 562 vín, z toho naše B\V vinařství přihlásilo 39 vín. Získali jsme 7 velkých zlatých medailí z celkových 20ti a 12 zlatých medailí z celkových 126. Z celkových 39 vín, která jsme přihlásili, se do celostátního kola Salonu vín – národní soutěže vín nominovalo 37 našich vín.

Celý článek

Pozvánka na valnou hromadu

Vítězná 718, 696 02 Ratíškovice+ Google Map

Zveme akcionáře zapsané v seznamu akcionářů společnosti B\V vinařství a.s. na valnou hromadu, která se bude konat dne 13.3.2019 v 9:00 hodin v novém sídle společnosti na adrese Vítězná č. p. 718, 696 02 Ratíškovice.

  • Zahájení valné hromady Společnosti, prezence přítomných akcionářů, kontrola usnášeníshopnosti
  • Volba orgánů valné hromady (předsedy, zapisovatele, ověřovatelů, sosoby pověřené sčítáním hlasů)
  • Rozhodnutí o změně stanov společnosti v soubislosti se způsobem jednání za Společnost.
  • Odvolání a volba nových členů dozorčí rady s ohledem na blížící se konec funkčního období členů dozorčí rady.
  • Závěr